geri dön

Finartz ve Aktif Tech’ten Önemli İş Birliği

Read Time 1 mins | Written by: Finartz Team

FINARTZ VE AKTIF TECH’TEN ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ 

Ödeme ve biletleme sistemlerine inovatif bir yaklaşım getirmek amacıyla kurulan Aktif Tech ve nakitsiz toplum için yenilikçi çözümler vizyonuyla kurulan Finartz arasında, çevrimiçi ödemelerde yaşanan problemleri iyileştirmek üzere önemli bir iş birliğine imza atıldı.

Aktif Tech ve Finartz’ın kurduğu iş birliği kapsamında; Finartz’ın, ödeme sistemlerindeki güvenlik sürecini daha akıcı hale getiren EMV 3D Secure ürünlerinin, Aktif Tech’in ATLAS Kart ödeme yazılımına entegre edilmesiyle sektörde atılan öncü adımlara bir yenisi daha eklendi.

17 Mart 2023 tarihinde Aktif Bank Genel Müdürlük çatısında gerçekleşen imza töreni ile birlikte iki firma arasındaki iş birliği resmileşti. İmza töreninde bilgi veren Aktif Tech Genel Müdürü Özgür Bilgin; “Finartz ile gerçekleştirdiğimiz güç birliği sayesinde Aktif Tech olarak ödeme hizmetleri sunduğumuz müşteriler bundan sonraki süreçte risk hesaplama teknolojisine sahip olacak. Böylece ek bir kimlik doğrulama adımı olmadan daha hızlı ve güvenli bir ödeme deneyimi yaşayabilecek. Çevrimiçi ödemelerde yaşanan problemleri iyileştirmek üzere faaliyete geçirdiğimiz bu hizmet ile birlikte e-ticaret işlemlerindeki başarı oranlarında ciddi bir artış bekliyoruz. Bu iş birliğinde emeği geçen Finartz ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.” açıklamalarında bulundu.

Finartz Kurucu ve CEO’su Cihan Demir; “Güçlü kimlik doğrulama gerekliliklerini karşılayan bu sistemin, müşteri ile daha az etkileşim kurarken aynı zamanda dolandırıcılık işlemlerinin de önüne geçmesiyle kullanıcının hem daha akıcı hem daha güvenli bir ödeme deneyimi yaşamasına aracı oluyoruz.” diye ekledi.Çevrimiçi ödemelerde sunduğu kolaylıklarla EMV 3D Secure ürünlerinin kullanım alanının giderek büyümesi, sektöre inovasyon ve dinamizm getirirken son kullanıcıya da büyük fayda sağlıyor.

Kesintisiz ve Güvenli Online Ödemelerle İlgili Daha Fazlası İçin

Finartz Team

Fintech Enthusiasts